aktualizacja konta(ios) [Translate] Update Account (iOS)

Discus and support aktualizacja konta(ios) [Translate] Update Account (iOS) in XBoX Games and Apps to solve the problem; mam problem z [removed by mod] mojego konta xbox.a tak dokładnie nie wiem jak to zrobić [Translate by Mod] I have a problem with [removed by mod]... Discussion in 'XBoX Games and Apps' started by Śpie-bo-lubie, May 26, 2019.

1. aktualizacja konta(ios) [Translate] Update Account (iOS)

mam problem z [removed by mod] mojego konta xbox.a tak dokładnie nie wiem jak to zrobić

[Translate by Mod]

I have a problem with [removed by mod] my Xbox account. And so I do not know exactly how to do it

:)

Śpie-bo-lubie, May 26, 2019
  2. WPAK Win User

Web translation:

account update (ios)

I have a problem with my xbox account. I do not know exactly how to do it

Response:

Hi there,

you should be able to update your account via
    http://account.microsoft.com
    regarding payment options, billing information, subscriptions etc.If you want to change privacy and online safety settings then the link
    http://account.xbox.com/settings might be useful

If you still are experiencing issues when all information on both links is set up, then please specify the exact error message or error code you are receiving.
  3. Mister Beep Win User

trying to sign in iOS solitaire and it crashes everytime.

Hey there,

Is your iOS device fully updated? You can check for updates in the 'System' tile under the general category. If your iOS device is fully updated, I recommend that you try uninstalling and reinstalling Microsoft Solitaire Collection from your iOS device and
    download it through the app store.

Hope this helps!
  4. choppyseize Win User

Can't log in to Xbox Live or Minecraft on IOS

There was an IOS update yesterday. The iPad my need to be updated.
  5. M3tal Daz3 Win User

Additional Network Ports for Multiplayer Gaming: Xbox app

Check if there is any update for the IOS app
  6. RippenHarra Win User

Mobile purchase?

Until the iOS Smartglass gets a new update then the only way to do it is via Xbox.com store ( desktop version ) of your phone. I tried it during update preview, it works. Hopefully the iOS update comes soon to make it easier.
Thema:

Loading...
  1. aktualizacja konta(ios) [Translate] Update Account (iOS) - Similar Threads - aktualizacja konta ios

2. Resurrection of iOS Beta for X-Cloud testing?

in XboX Insiders
    Resurrection of iOS Beta for X-Cloud testing?: Will the iOS beta be reinstated so we can help test X-Cloud? I was a beta member for awhile, but it was eventually closed down. I figured a new app had to be on the way to support this new...
  3. Xbox App and Game pass Apps - iOS

in XBoX Games and Apps
    Xbox App and Game pass Apps - iOS: Hello there, I have a small gripe in that the iOS Xbox companion app runs in landscape mode and the Game pass app runs in Portrait mode! This is fine however when you go to the Game pass app...
  4. Samoczynne utworzenie się konta [Translation -Automatic creation of an account]

in XBoX Accessibility
    Samoczynne utworzenie się konta [Translation -Automatic creation of an account]: Witam! Po zalogowaniu się na stronę microsoft, samoczynnie utworzył się nowy profil z nowym tagiem gracza. Gdy na konsoli probuje logowac się na swoje konto, wyswietla mi komunikat niewlasciwy...
  5. iOS 13 update includes support for Xbox bluetooth controller

in XBoX on Mobile
    iOS 13 update includes support for Xbox bluetooth controller: I noticed in the latest release notes on Apple's website that it has support for Xbox One S controllers. I'm assuming this is in anticipation of XCloud and Stadia but I'm just excited to play...
  6. Zmiana konta doroslego na dziecko. [Change your adult account to a child.]

in XBoX Accessibility
    Zmiana konta doroslego na dziecko. [Change your adult account to a child.]: Witam. Mam problem ze zmianą swojego starego konta doroslego na konto dziecka. Zależy mi na tym, bo syn zaczął grać w grę na moim koncie i nie chciał bym żeby to wszystko utracił, jak stworze...
  7. Za pomocą mojego konta live i nr kart kredytowej ktoś ukradł mi pieniądze [Translate]...

in XBoX Games and Apps
    Za pomocą mojego konta live i nr kart kredytowej ktoś ukradł mi pieniądze [Translate]...: Witam, problem jak w tytule, wczoraj spojrzałem na konto, przyszedł dziwny zwrot za usługę microsoft xbox msbill... na 137 i 92 ? wtedy zacząłem przeglądać rachunki z konta i się okazało, że ktoś...
  8. zmiana konta rodzic na konto dziecko[change parent account to child account]

in XBoX on Consoles
    zmiana konta rodzic na konto dziecko[change parent account to child account]: Witam, czy jest możliwość zmiany konta z rodzica na dziecko? Chodzi o sytuację, kiedy po zakupie konsoli zostało zarejestrowane konto jako rodzic. Z uwagi na fakt, iż na tym koncie jest już...
  9. Problemy z płatnością za xbox live gold przez saldo konta xbox / Problems with payment for ...

in XBoX on Consoles
    Problemy z płatnością za xbox live gold przez saldo konta xbox / Problems with payment for ...: Witam mam problem z zapłaceniem za subskrypcję xbox live gold. Kupiłem dziś kartę przedpłaconą i dodałem ją do salda konta microsoft ale mimo nie mogę za nią zapłacić poprzez saldo konta. Hello,...
  10. Xbox Preview nowa aktualizacja

in XBoX on Consoles
    Xbox Preview nowa aktualizacja: Witam, Mam problem z nową aktualizacją dashboardu programu Xbox Preview. Podłącząjac do pada słuchawki, chcąc ustawić głośność w dashboard, nie ma takiej możliwości. Nie wyświetla opcji głośności...