I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft!

Discus and support I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft! in XBoX on Windows to solve the problem; Я не могу скачать Minecraft! Спасибо Microsoft Store :( [Translate] I can't download Minecraft! Thank you Microsoft Store :(Я использую Minecraft for... Discussion in 'XBoX on Windows' started by АртурХаритонов, Feb 25, 2021.

1. I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft!

Я не могу скачать Minecraft! Спасибо Microsoft Store I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft! :( [Translate] I can't download Minecraft! Thank you Microsoft Store I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft! :(Я использую Minecraft for Windows 10 Edition. Дело в том, что Я не могу скачать полную версию Minecraft! Я вошел в аккаунт Microsoft Store и купил игру! А вот играть в полную версию почему-то не могу! Как так вообще?! Что мне делать, ведь игра у меня куплена, а поиграть никак не могу.

Edited ! Я все таки смог как-то один раз поиграть на серверах, но после закрытия приложения у меня пишет купить полную версию I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft! :(

[Translate]

I use Minecraft for Windows 10 Edition. The fact is that I can't download the full version of Minecraft! I logged into a Microsoft Store account and bought a game! But for some reason I can't play the full version! How is that even possible? What do I do, because the game I bought, and I can not play.
    Edited ! I still managed to play once on the servers, but after closing the application I wrote to buy the full version of the I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft! :(

:)

АртурХаритонов, Feb 25, 2021
  2. Рита Аниск Win User

Перенос лицензии Minecraft с minecraft.net в Microsoft Store

Я купил Minecraft в 2013 году. Он куплен на @gmail.com аккаунт. Сейчас я могу зайти под своим аккаунтом:
    1. mojang.com
    2. minecraft.net
    3. minecraft launcher

Я хочу поставить Minecraft с RTX. В инструкции по установке сказали: "Players who own Minecraft for Windows 10 can experience Minecraft with RTX for free via our beta program if they meet the minimum technical requirements." Источник:
    https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360041035092

"Minecraft for Windows 10" находится в Microsoft Store. В Microsoft Store используется аккаунт @outlook.com, на котором нет купленого Minecraft. Войти в Microsoft Store используя @gmail.com система не разрешает.

Как мне подтвердить в Microsoft Store, что у меня есть лицензия Minecraft?
  3. ДенисКузов Win User

Minecraft PE

Когда я хочу зайти на сервер в Minecraft PE мне вылетает окно на котором написано что из-за настроек учётной записи Microsoft я не могу играть на серверах. Я не понимаю какие настройки именно мне надо настроить! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!
  4. Famedxboxone1 Win User

Minecraft Xbox

Дело в том что когда эта акция началась я наиграл 8 часов. Просто тогда я не предал этому особого значения. А теперь вспомнил что мне не нужно покупать игру за 20$, ведь мне её должны были дать. в Minecraft Xbox One Edition до сих пор есть кнопка получить
    последнюю версию minecraft бесплатно.
  5. Sergeant BBC Win User

помогите проверить

Бог его знает, я не сталкивался с такими проблемами, поэтому сказать ничего не могу.
  6. GamiGami Win User

Не работает Realms в игре Minecraft.

Привет Я Денис Добрый день всем я не могу зайти в игру помогите пожалуйста поставьте
Thema:

I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft!

Loading...
  1. I use Minecraft for Windows 10 Edition! Я не могу скачать Minecraft! - Similar Threads - Minecraft Windows Edition

2. Minecraft Windows 10 Edition Audio not Working

in XBoX on Windows
    Minecraft Windows 10 Edition Audio not Working: Recently, whenever I launch Minecraft for Windows 10 it turns off all audio. For example, I have some music running and when I open Minecraft I can't hear any of it, and I also can't hear...
  3. Forcefully unloading texture packs on Minecraft Windows 10 Edition

in XBoX Games and Apps
    Forcefully unloading texture packs on Minecraft Windows 10 Edition: How do I do it? I turned on a pack and it made some errors pop up and then it just showed the menu panorama. [img] [img] 863e08da-7437-4402-9aef-405600554fb4
  4. Minecraft Windows 10 Edition

in XBoX Games and Apps
    Minecraft Windows 10 Edition: So I own Minecraft Windows 10 and it says I can download it on my laptop. I am logged in with the same account on my Xbox, but when I go to download this is will not come up. This is the only game...
  5. I installed Minecraft windows 10 edition and was in beta after installing

in XboX Insiders
    I installed Minecraft windows 10 edition and was in beta after installing: Near the beginning of 2021 I installed Minecraft Windows 10 edition, to play with people on Xbox, but couldn't because it was in beta after I installed it, and I have tried the insider hub, which...
  6. Minecraft Windows 10 Edition Working in Windows 11?

in XBoX Games and Apps
    Minecraft Windows 10 Edition Working in Windows 11?: Hi, I have a question, I use to play Minecraft Windows 10 edition, and I heared that Windows 11 is launching soon, so I was thinking about it and I would like to know if the Windows 10 edition of...
  7. I was never informed about Windows 10 Edition, i have my minecraft java since 2012, How to...

in XBoX Games and Apps
    I was never informed about Windows 10 Edition, i have my minecraft java since 2012, How to...: I bought minecraft java edition on 2012 and have a mojang account. I was never sent an email nor have I been informed that I could download windows 10 edition for free. I found out about it today...
  8. Minecraft Windows 10 Edition

in XBoX on Windows
    Minecraft Windows 10 Edition: Hello, I don't want BETA version of Minecraft Windows 10 Editon. I tried so many methods but anyone didn't worked, and second, my Minecraft keeps saying Unlock Full Game even I own it. I can't...
  9. I have Minecraft on Xbox One (Not Xbox Edition) can I install it on Windows 10 PC

in XBoX on Windows
    I have Minecraft on Xbox One (Not Xbox Edition) can I install it on Windows 10 PC: So I originally bought minecraft xbox one edition but around 2017 you had to get minecraft digital so I own minecraft and it says it is compatible to my Windows Computer but I cant install it....
  10. Minecraft Bedrock edition Windows 10 RTX Beta-- can't opt out?!

in XBoX on Windows
    Minecraft Bedrock edition Windows 10 RTX Beta-- can't opt out?!: For more than 3 months now I have been trying to opt out of the Xbox Insider Minecraft for Windows 10 RTX Beta. I have been attempting to do this because I realized that I cannot run Ray Tracing,...