Microsoft Store Ödeme Başarısız Oldu 4 Kez Para Çekti ve Hiç Bir Şey Gözükmüyor!

Discus and support Microsoft Store Ödeme Başarısız Oldu 4 Kez Para Çekti ve Hiç Bir Şey Gözükmüyor! in XBoX Sales and Promo to solve the problem; Xbox gamepass almak için satın al butonuna bastım yükleniyorda kaldı ve bir süre sonra tekrar tekrar denedim ve bi türlü başaralı olmadı sonra... Discussion in 'XBoX Sales and Promo' started by AkifBaşormancı, Sep 18, 2020.

1. Microsoft Store Ödeme Başarısız Oldu 4 Kez Para Çekti ve Hiç Bir Şey Gözükmüyor!

Xbox gamepass almak için satın al butonuna bastım yükleniyorda kaldı ve bir süre sonra tekrar tekrar denedim ve bi türlü başaralı olmadı

sonra kartımdan 5.90₺ halinde 4 kez ücret kesmiş ve bir kez iade etmiş, üstüne hiç bir aboneliğim yok.

iletişime geçmeye çalıştım bi türlü nereden nasın ulaşacağımı bulamıyorum.

geriye kalan ödemenin geri iadesini talep ediyorum.

Microsoft Store Ödeme Başarısız  Oldu 4 Kez Para Çekti ve Hiç Bir Şey Gözükmüyor! [​IMG]

:)

AkifBaşormancı, Sep 18, 2020
  2. dempup Win User

Microsoft Store Ödeme Başarısız Oldu 4 Kez Para Çekti ve Hiç Bir Şey Gözükmüyor!

Hi there.

Thank you for reaching out to the forum. You have to reach out to
    support.xbox.com
    to get the payment issues resolved.
  3. Niko1664 Win User

Sea of Thieves

Merhaba Uğur Topraktapar, oldukça haklısınız, oyunda bazı diller henüz oluşturulmamış ve gelecekte Türkçe'nin olacağını söyleyecek bir şey yok. Editörün çeşitli videolarında bu konuda hiçbir şey görmedim ama asla bilemeyiz :) İyi günler!
  4. Kaan Kartal Win User

xbox game pass aldım ama gelmedi [Translation- I bought the Xbox game pass but it didn't come]

(Mod Removed-Personal Information)

Bütün her şeyi kontrol ettim microsoft store da bu hesaptan başka hesap kullanmıyorum ,banka hesabımdan para çekilmiş ve de sipariş geçmişinde gözükmüyor daha ne yapabilirim isterseniz hesap hareketlerindeki tarihe bakabilirsiniz. Ücret kartımdan çıktı ve
    bu hesaba aldığıma eminim lütfen bir şeyleri kontrol etmem şeklinde cevapları çözüm olarak göndermeyin işe yaramıyor. Microsoft gibi büyük bir marka böyle bir bug ı nasıl yapabilir hayla anlamıyorum ve de bu durumun düzeltilmesini istiyorum.

Translate-

I have checked all everything microsoft store also do not use an account other than this account, my bank account withdraws money and does not appear in the order history what more you can do, if you want to look at the history of account
    transactions.
    My fee card is out of my account and I'm sure to take this account, please check something in the form of answers do not send solutions.
    I don't understand how a big brand like Microsoft can make such a bug, and I want it to be fixed.
  5. ChiefJoboo Win User

Xbox Game Pass

Ya bu bir sorun ya da satın almaya çalıştığınız teklif herhangi bir nedenden dolayı sizin için uygun değildi ve tam fiyat için satın aldınız.
    Bu teklifi 1 TL karşılığında almak için 30 Eylül 2018'den önce oyuna geçiş yapmamış veya oyuna geçiş aboneliğini iptal etmemiş olmanız ve teklifin sadece bu sayfadaki bağlantı üzerinden erişilebilir olması gerekir:
    https://www.xbox.com/xbox-game-pass

Bu durumda bir şey yapılıp yapılamayacağını öğrenmek için lütfen xbox desteğiyle iletişime geçin. Geri ödeme yapmak burada yapılacak doğru şey değildir. http://support.xbox.com/contact-us

----------------

Either this is a problem or the offer you tried to purchase was not available to you for some reason and you purchased it for the full price. To get this offer for 1 TL you must not have had game pass before or cancelled their game pass subscription before
    September 30, 2018 and the offer is only available through the link on this page:
    https://www.xbox.com/xbox-game-pass

Please contact xbox support to see if something can be done in this situation as a refund would not be the right thing to do here.
    http://support.xbox.com/contact-us
  6. Njal the Blue Win User

xbox aboneliği [Translation - Xbox Subscription]

Merhaba, oturum açmanız gerekir: https://acount.microsoft.com ve hizmetleri ve abonelikleri iptal etmek için gidin. Eğer bir geçmiş ödeme varsa, bu ilk ödemek gerekir.

---------

[Mod Translation - Hi, you need to log in: Https://acount.microsoft.com and go to cancel services and subscriptions. If you have a past payment, you must pay this first.]
Thema:

Loading...
  1. Microsoft Store Ödeme Başarısız Oldu 4 Kez Para Çekti ve Hiç Bir Şey Gözükmüyor! - Similar Threads - Microsoft Store Ödeme

2. Transfer Purchased Apps on Microsoft Store to a Different Account

in XBoX Games and Apps
    Transfer Purchased Apps on Microsoft Store to a Different Account: Hello, A couple of years ago, I purchased Minecraft Windows 10 edition. This year, I created a new email to be my primary. I was wondering if there is a way to transfer apps or link accounts on...
  3. Can't install Xbox App. Microsoft Store Installation and .exe Installation both don't work...

in XBoX on Windows
    Can't install Xbox App. Microsoft Store Installation and .exe Installation both don't work...: I already tried these options: I updated to the latest Windows 10 Version I updated all my drivers I reseted the Miocrosoft Store Cache Turned my Firewall on and off and in the Xbox...
  4. Microsoft store cod points satın alma

in XBoX Sales and Promo
    Microsoft store cod points satın alma: Dün akşam microsoft store üzerinden 200 ve 200 olmak üzere 2 kere cod points satın aldım. Ürün üzerinde düzgün hiç bir belirteç olmadığı için ürünün xboxda geçerli olduğunu anlamadım. PC üzerinden...
  5. Microsoft store Xbox

in XBoX on Consoles
    Microsoft store Xbox: Hi After an xbox update in the end of September I started having an issue. I started geting the error " unable to read game content, please stop Destiny 2 and retry". This error is plaguing me...
  6. Can i use visa vanilla gift card on microsoft store online?

in XBoX Games and Apps
    Can i use visa vanilla gift card on microsoft store online?: I want to buy minecraft on the microsoft store but i dont want to use my debit or credit card. I have a visa vanilla gift card and i want to know if i can use it to buy minecraft?...
  7. Microsoft Store on Xbox One

in XBoX Sales and Promo
    Microsoft Store on Xbox One: So I have been trying to pre-order Cyberpunk 2077 for the past 3 days now. I have been using a pre-paid visa card. I checked the balance to make sure i had enough, and I do. I have restarted my...
  8. Microsoft store won't load

in XBoX on Consoles
    Microsoft store won't load: Ever since they updated the new layout for Xbox, I cannot load in the purchase option when I search for the game on the Microsoft store. I tried resetting the console, resetting the store, and...
  9. Just got Game Pass and I can't download games from the Microsoft store, or anywhere else...

in XBoX Games and Apps
    Just got Game Pass and I can't download games from the Microsoft store, or anywhere else...: As I said, I got Game Pass but don't even have 100GB of storage left on my C drive to install Forza Motorsport 7. So I tried installing it on E drive. I've already put it in settings so that new...
  10. cant download new copy of norton purchased from a store(currys) as microsoft is blocing it

in XBoX Games and Apps
    cant download new copy of norton purchased from a store(currys) as microsoft is blocing it: cant download copy of notron as microsoft is blocing it 86c8329a-f963-4eed-8fbe-3e9ece46d5da