Nenačítání hry Hidden City[Do not download the Hidden City game]

Discus and support Nenačítání hry Hidden City[Do not download the Hidden City game] in XBoX Games and Apps to solve the problem; Dobrý den, již několikátý den mi nejde spustit hra Hidden City. Zpravidla musím počítač několikrát restartovat a pak teprve se někdy spustí. Co je za... Discussion in 'XBoX Games and Apps' started by EliškaNováková, Jan 22, 2019.

1. Nenačítání hry Hidden City[Do not download the Hidden City game]

Dobrý den,

již několikátý den mi nejde spustit hra Hidden City. Zpravidla musím počítač několikrát restartovat a pak teprve se někdy spustí. Co je za problém?

[Translation - Hello,I can not run the game Hidden City for the next few days. As a rule, I have to reboot the computer several times and then it sometimes starts. What's the problem?]

:)

EliškaNováková, Jan 22, 2019
  2. {Parity} Win User

Try uninstalling/reinstalling the game to see if that helps.
  3. XBF Javier R Win User

hidden city game

Hello Donna,

We thank you for bringing this inquiry to our forums community, and understand that this concerns games not launching or loading appropriately.

Our suggestion here, please attempt to follow our game freezes or stops responding on a Windows 10 device
    support article.

Try this out for us and then let us know the results.

Best wishes!
  4. RedCarGamer Win User

hidden city game

First you can try to
    Power Cycle
    your console, if doesnt fix try to uninstall and install again the game.
  5. DouglasAllen1 Win User

Corrupt texture data, Shadow of the Tomb Raider

Im on the xbox one and it say the when i get to the hidden city.
  6. ianbann82 Win User

Batman Arkham Origins 100%

have you found the 7 plaques hidden around the city which leads to a secret theres one on the bridge and also at the back of the church were riddler started his missions in Arkham City
Thema:

Loading...
  1. Nenačítání hry Hidden City[Do not download the Hidden City game] - Similar Threads - Nenačítání hry Hidden

2. Genuine game reviews hidden on the store?

in XBoX Games and Apps
    Genuine game reviews hidden on the store?: Almost a week ago I posted a game review on the xbox store. It was a genuine review of the game I purchased and put many hours into over about 4 weeks , and included the games pros/cons and my...
  3. Hidden Gems!

in XBoX Games and Apps
    Hidden Gems!: The game sounds great, I'm gonna go check it out! Great discussion post! 8ae9e11f-0817-40ad-93f4-03afd91275a0
  4. hidden city game

in XBoX on Windows
    hidden city game: The game will not load. All I get is a white or black screen ec6f0a29-6569-4ae2-809d-14d522ee82fd
  5. Otázka ohľadom kúpy hry[Translation-Question about buying a game]

in XBoX Games and Apps
    Otázka ohľadom kúpy hry[Translation-Question about buying a game]: Dobrý deň, chcem sa opýtať ako to funguje so zľavami s xbox live gold členstvom. Príklad poviem kúpim si hru za 7€ v zľave a vyprší mi potom následne o pár dní členstvo live gold. Budem môcť hrať...
  6. Nákup hry - Tomb Raider Underworld (Mod Translation: Buying a game - Tomb raider Underworld)

in XBoX Games and Apps
    Nákup hry - Tomb Raider Underworld (Mod Translation: Buying a game - Tomb raider Underworld): Dobrý den, Při pokusu koupit hru - Tomb Raider Underworld, systém hlásí, že nelze nákup dokončit, abych zkusil později. Pokud zkusím koupit DLC, tak se nákup podaří. Nechápu toto chování. Přitom...
  7. Můžu vybírat hry z Games with Gold i když nemám Xbox zapojený, ale mám Xbox Live Gold? [Can...

in XBoX Games and Apps
    Můžu vybírat hry z Games with Gold i když nemám Xbox zapojený, ale mám Xbox Live Gold? [Can...: Nějakou dobu mám odpojený Xbox a nemůžu ho používat. Můžu si i tak vybrat hry z Games with Gold, když mám Zlaté členství? Přes notebook jsem to zkusil udělat. Ale vypadá to tak, že hry z GwG...
  8. Pri objednaní bezplatnej hry v "Games with Gold" mi odišla z účtu plná suma za hru...

in XBoX Sales and Promo
    Pri objednaní bezplatnej hry v "Games with Gold" mi odišla z účtu plná suma za hru...: Dobrý deň, pri objednaní hry WRC 6 FIA WORLD RALLY CHAMPION SHIP, ktorá je ešte stále v ponuke "Games with Gold", teda bezplatne, mi odišla z účtu plná suma 59,99 €. Odvtedy sa neviem nikde...
  9. Hry na DVD a DLC z Microsoft Store [Translation - Games on DVD and DLC from the Microsoft...

in XBoX Games and Apps
    Hry na DVD a DLC z Microsoft Store [Translation - Games on DVD and DLC from the Microsoft...: Dobrý deň Keď si kúpim hru na XBOX ONE z nejakého obchodu vo fyzickej forme a hra obsahuje nejaké DLC alebo Season Pass alebo nejaké iné prídavky do hry, a ja si kúpim základnú hru bez DLC,......
  10. Hry na XBOX One a PC (XBOX One and PC games)

in XBoX Games and Apps
    Hry na XBOX One a PC (XBOX One and PC games): Dobrý deň Chystám sa kúpiť si XBOX ONE X a k tomu aj nejaké hry. Neskôr si plánujem kúpiť PC a chcel by som sa spýtať či hry ktoré si kúpim na XBOX ONE či sa budú môcť hrať aj na PC, keď sa...