Ödeme problemi -[Translation - Payment problem]

Discus and support Ödeme problemi -[Translation - Payment problem] in XBoX Sales and Promo to solve the problem; merhaba ödeme yapmak istersen ödemenin alınamadı desteğe başvurun diye hata alıyorum yardım ederseniz sevinirim -[Translation - hello if you want to... Discussion in 'XBoX Sales and Promo' started by Thevikings34, Sep 2, 2019.

1. Thevikings34
    Thevikings34 Guest

merhaba ödeme yapmak istersen ödemenin alınamadı desteğe başvurun diye hata alıyorum yardım ederseniz sevinirim

-[Translation - hello if you want to make a payment you couldn't get the payment, please contact support]

:)

Thevikings34, Sep 2, 2019
  2. XBF Leo G Win User

Hello Thevikings34,

Thank you for posting on the Xbox forums. We need a little more information to ensure that we provide the correct solution. Are you trying to complete a purchase on the Xbox One, Xbox 360 or Windows 10 device? What is the item that you are trying to
    purchase? Do you get an error message or error code when you try to purchase the item? Be sure to let us know the results!
  3. XBF Crystal P Win User

Ödeme Garipliği [Translation - Payment Membership]

Hi there,

Thanks for reaching out! I'm sorry to hear about the issue you may be experiencing with your subscription on your
    account.

For any billing or subscription issues, I would recommend to
    contact Customer Supportfor
    further assistance.

Hope this helps.
  4. Julian_ Win User

Ödeme Garipliği [Translation - Payment Membership]

Hi! Promotional offers aren't available to everybody as you have to meet certain requirements (e.g. you need to currently not have an active Xbox Live Gold subscription for the $1 promo).
  5. denis97g Win User

ho un piccolo problema [Translate] I have a little problem

come ti ho gi detto non dovrebbero esserci problemi.

[Translate]

As I told you, there should be no problems.
  6. Selçuk Çokkuvvetli Win User

xbox aboneliği [Translation - Xbox Subscription]

peki geri ödeme olcak mı

------

[Mod Translation - What about reimbursement?]
Thema:

Loading...
  1. Ödeme problemi -[Translation - Payment problem] - Similar Threads - Ödeme problemi Translation

2. Problemi con il CAP con Xbox One [Translation-Problems with your zip code with Xbox One]

in XBoX Sales and Promo
    Problemi con il CAP con Xbox One [Translation-Problems with your zip code with Xbox One]: Sto cercando di inserire un metodo di pagamento per acquistare sul Microsoft store ma mi viene indicato che "il codice postale non ha un formato valido" [Translation-I'm trying to enter a payment...
  3. Xbox Game Pass Ultimate Otomatik Ödeme Sonucu Borç Yazmış[Translation-Xbox Game Pass...

in XBoX on Windows
    Xbox Game Pass Ultimate Otomatik Ödeme Sonucu Borç Yazmış[Translation-Xbox Game Pass...: Xbox Game Pass Ultimateyi 1 ay kullandım ve sonrasında kullanmadım. Otomatik ödeme açık olduğundan fatura yazmış fakat ben sistemi kullanmadığım için parasınıda yatırmadım. Kullanmadığım sisteme...
  4. Problemi di accesso account [Translate] Account sign-in issues

in XBoX Accessibility
    Problemi di accesso account [Translate] Account sign-in issues: Buongiorno. Vorrei accedere al mio vecchio account Microsoft (la vecchia mail non esiste più). Mio figlio accede alla sua Xbox One con la vecchia mail, ma non si riesce ad accedere all'account dal...
  5. İninal ile Xbox Game Pass PC Lütfen ödeme hizmet sağlayıcınızla görüşün hatası. [Translate]...

in XBoX Sales and Promo
    İninal ile Xbox Game Pass PC Lütfen ödeme hizmet sağlayıcınızla görüşün hatası. [Translate]...: İninal ile satın alım yapmayı denediğimde Lütfen ödeme hizmet sağlayıcınızla görüşün Bu işlem onaylanmıyor. Lütfen ödeme hizmet sağlayıcınızla görüşünBu işlem onaylanmıyor....
  6. Hediye kartıyla ödeme yapamıyorum. -[Translation - I can't pay with a Gift card.]

in XBoX Sales and Promo
    Hediye kartıyla ödeme yapamıyorum. -[Translation - I can't pay with a Gift card.]: Ben hediye kartı Redeemed, sorun düzeltmek lütfen çalışmaz. Ben zaten Microsoft hesabında kredi var ve ödemek için izin yok. Microsoft desteğine başvurun Ödemenizi işleme alamıyoruz. Microsoft...
  7. Bilinmeyen ödeme [Unknown payment]

in XBoX Sales and Promo
    Bilinmeyen ödeme [Unknown payment]: 25.01.2019 tarihinde 5.90 Türk lirasına xbox gamepass aldım.Ve ininal kartıma baktığımda 7 tl bilinmeyen şekilde hesabımdan gitmiş bu paranın tarafıma geri iadesini istiyorum. Translation: [ On...
  8. Ödeme Garipliği [Translation - Payment Membership]

in XBoX Sales and Promo
    Ödeme Garipliği [Translation - Payment Membership]: indirimden gold üyelik satın aldım 3 aylık sanırım 80 90 liraydı. ödemesini yaptım. aynı şekilde indirimden game pass aldım 1 aylık. sürelerim bitince uzatmaya çalıştım ama gold 149 lira game pass...
  9. Ödeme yöntemi - [Edit Translation] - Payment method

in XBoX on Windows
    Ödeme yöntemi - [Edit Translation] - Payment method: 14 gün ücretsiz Xbox game pass almak istiyorum bilgisayarım için ama ödeme yönteminde yazdığım ininal kart bilgiler doğru olduğu halde kabul emiyor kart bilgilerinizi kontrol edin hatası ile...
  10. Xbox Live Gold Ödeme

in XBoX Accessibility
    Xbox Live Gold Ödeme: öncelikle merhaba ben xbox one s aldığımda yanında 14 gün bedava live gold üyelik gelmişti bende kullanmıştım 14 günün sonunda benden 29 lira gibi bir ücret istedi ama ben tekrar satın almadım ve...