Oyun iadesi -[Translation - Game Refund]

Discus and support Oyun iadesi -[Translation - Game Refund] in XBoX Games and Apps to solve the problem; Xbox one kullanicisiyim .yanlışlikla fifa 2019 satın aldım ama oyunu indirmedim. Para Iadesi alabilir miyim? -[Translation - I'm an Xbox one user. I... Discussion in 'XBoX Games and Apps' started by Fatih_173, Feb 6, 2019.

1. Fatih_173
    Fatih_173 Guest

Xbox one kullanicisiyim .yanlışlikla fifa 2019 satın aldım ama oyunu indirmedim. Para Iadesi alabilir miyim?

-[Translation - I'm an Xbox one user. I bought the FIFA 2019 with error, but I didn't download the game. Can I get a refund?]

:)

Fatih_173, Feb 6, 2019
  2. XBF Leonzo G Win User

Hello Fatih_173,

Thank you for posting on the Xbox forums. Are you getting an error message when trying to download the game? It is possible to request a refund. We recommend utilizing the article entitled, "Request
    an Xbox digital product or subscription refund
    ." If the refund form is not available in your region, we recommend contacting the
    Xbox support team. We hope this helps
  3. XBF Felixx P Win User

Para İadesi [Translate] Refund

Hello
    halilibrahim34
    !

Thanks for reaching out to Xbox forums support.

Can you please provide more details and information as to what the issue exactly is?

The translate tool we use didn't quite translate it well enough for us to understand what the issue is.

Are you expecting a refund but have not yet received it? Click on the link below to view refund status:

Xbox Refund Status / History

If you would like to apply for a refund, click on the link below:

Xbox refund Webform

I hope this helped! Let us know! We look forward to hearing back from you.

Felix

Xbox forums support
  4. XBF Diego M Win User

ücret iadesi [Translation-Refund]

Hi there!

Thank you for coming to the forums. Unfortunately we cannot assist with providing refunds on the forums since we do not have the proper tools to assist you with that. You will need to contact customer support for your region since the refund form mentioned
    above is only available in limited regions right now.

1. Contact us here
    2. Select Xbox One
    3. Select See other options.
    4. Select Payment & Billing
    5. Select show contact options and go to step 4
    6. Select request a callback from support

Let us know if you have any questions on how to contact customer support.
  5. Kelemvor79 Win User

ücret iadesi [Translation-Refund]

Get the status of your return and refund from Microsoft Store

• If you want to learn how to request a refund, see Returning items you bought from Microsoft for exchange or refund. For information about redeeming
      a gift card or code, see Redeem a gift card or code to your Microsoft account.
    • When you request a refund for something you purchased from Microsoft Store, you can track its status online:
      • Sign in to your Microsoft account, and view your Order history.
      • Find the product. It will include the return and refund status.
      • If you see we've issued the refund, but the money hasn't been credited back to your payment provider, wait a few days. Depending on the bank, it can take a few days to process the refund.

How to cancel an order or fix a duplicate charge from Microsoft Store

https://support.microsoft.com/en-us...tore-get-the-status-of-your-return-and-refund
  6. BeastBadshah Win User

Xbox Game Pass aboneliği başlattım Param çekildi fakat aboneliğim başlamadı[I started an Xbox Game Pass subscription My money has been withdrawn, but my subscription hasn"t started]

oyun geçişini kullanmaya devam et, iyi bir hizmet

[Translation - keep using the game pass, good service]
Thema:

Loading...
  1. Oyun iadesi -[Translation - Game Refund] - Similar Threads - Oyun iadesi Translation

2. Oyun [Game]

in XBoX on Consoles
    Oyun [Game]: Oyunumu Konsola koydum ve açıldı sonra da Konsol dan çıkardım ve çizilmişti 1 daha çalışmadı konsol larda ne varki çiziyor suan da Gta 5 çöp oldu 400 tl çöp bana yeni Gta 5 gönderilmesini talep...
  3. oyun bağlama [Translation - Linking game ]

in XBoX Games and Apps
    oyun bağlama [Translation - Linking game ]: merhaba savaşplanet eski eski oyunumu telefon'umdan windows10'a dayalııyorum. Yeni oyun açma. Eski oyunumu telefona ilişkilendirme yapmanın bir yolu varmıdır? iyi ders. ---------- [Mod...
  4. Xbox App'te normal gözüken pingim Oyun içinde ve Windows 10 Ayarlarında çok yüksek...

in XBoX on Windows
    Xbox App'te normal gözüken pingim Oyun içinde ve Windows 10 Ayarlarında çok yüksek...: Merhaba Xbox App'te normal olan ping değerlerim oyuna girdiğimde ve windows 10 ayarlardan baktığımda çok yüksek gözüküyor çözümü nedir [img] [img] ? Translation: [ Hello when I enter my normal...
  5. oyun hesabı (Mod Translation: Game Account)

in XBoX Games and Apps
    oyun hesabı (Mod Translation: Game Account): oyun hesabıma kayıtlı olan Hotmail.com hesabıma giriş yapamıyorum lütfen yardım (Mod Translation) I can not login to my account Hotmail.com my game account please help...
  6. oyun [Game]

in XBoX on Windows
    oyun [Game]: ben dün bir oyun indirdim 50 gb oldugu için arkadaşıma ben bu oyunu flaşla filan aktarabilirmiyim 2 mizdede oyun var [Translation - I downloaded a game yesterday 50 GB for my friend I can...
  7. oyun [Translation-game]

in XBoX Games and Apps
    oyun [Translation-game]: minecraft isimli oyunum açılmıyor gereğinin yapılmasını rica ederim. [Translation- minecraft my game does not open my request to be made.] 54b269c4-deb5-475c-a996-7fc509a27460
  8. oyun kaydı (Translation: Game Registration )

in XBoX on Windows
    oyun kaydı (Translation: Game Registration ): asphalt 8 oyun kaydımın verilmesini talep ediyorum (Mod Translation) I request the registration of asphalt 8 games 4eb738a2-f309-487d-80ff-49db652a3879
  9. Xboxu Bilgisayara Bağlayıp Oyun Oynuyorum Kasıyor (Xboxu computer to connect and play)

in XBoX on Windows
    Xboxu Bilgisayara Bağlayıp Oyun Oynuyorum Kasıyor (Xboxu computer to connect and play): Merhabalar Ben Burhan Xbox One S Adlı Konsolumu Windows 10 Sürümlü Bilgisayarıma Bağlanıyorum Ve Bu Ağustosun Başından Beri Çevrimiçi Yürütme Başlattığımda Ekran Çok Işıklı Bir Parlaklık oluşuyor...
  10. Xbox Mağaza Oyun Fiyatlandırması. | Xbox Store Game Pricing Policy

in XBoX Sales and Promo
    Xbox Mağaza Oyun Fiyatlandırması. | Xbox Store Game Pricing Policy: Merhaba, Xbox mağazada ki, oyun fiyatları gerçek kura oranla biraz farklı. Bunun düzeltilmesi mümkün mü? [Translation-Hello there, In the Xbox store, the game prices are slightly different...