Oyun veri esitleme hatasi veriyor [Edit - Translation] - Game gives data equalization error

Discus and support Oyun veri esitleme hatasi veriyor [Edit - Translation] - Game gives data equalization error in XBoX on Consoles to solve the problem; Oyunu baslatmaknicin bastığımda a ya basip oyunu ac dedigimde veri eşitleme %5 dolup hata veriyor oyun acılmıyor lütfen yardımcı olun [Edit -... Discussion in 'XBoX on Consoles' started by Smhdmr10, May 9, 2019.

1. Smhdmr10
    Smhdmr10 Guest

Oyun veri esitleme hatasi veriyor [Edit - Translation] - Game gives data equalization error

Oyunu baslatmaknicin bastığımda a ya basip oyunu ac dedigimde veri eşitleme %5 dolup hata veriyor oyun acılmıyor lütfen yardımcı olun

[Edit - Translation] - When I press the button to start the game and when I say the game ac data sync is giving 5% error and the game does not hurt, please help

:)

Smhdmr10, May 9, 2019
  2. Smhdmr10 Win User

Hic yardimci olmuyorsunuz ordan oraya surukleyip duruyorsunuz cozumunuzden memnun deilim baglanip bi islem yapsaniz olmuyormu

Yardımcı olun soyledikleriniz isey yaramiyor bisiler yapin !

[Translation - You're not helping or you're standing there, you're not satisfied with your cozumunuz I'm not satisfied do not make a transaction Help you do what you say you do not do]
  3. XBF Amber M Win User

Hi Smhdmr10,

Thank you for updating us with your reply containing the error message that you received. Based on the message asking you to try again after a little while and to check the

Xbox Live Service status
    , were you able to do so? Should there not have been a service alert for our services in your region, there may be an issue of slow performance on your network at this time.

Here are a couple of support articles that you may find helpful for use in troubleshooting the issue more directly:

"I am experiencing slow performance when playing Xbox One games on Xbox Live."

Xbox One Connection and Network Solution

Give the troubleshooting a try and please let us know the results.

I hope that this helps you out!
  4. Smhdmr10 Win User

Bunu diyor ne yapmam lazim yardımcınolun lutfen

--------

[Mod Translation - This is what I need to do, please help.]

5. XBF Diego M Win User

6. XBF Chris J Win User

Thema:

Loading...
  1. Oyun veri esitleme hatasi veriyor [Edit - Translation] - Game gives data equalization error - Similar Threads - Oyun veri esitleme

2. microsoft store oyun iadesi [Translation - microsoft store game refund]

in XBoX Games and Apps
    microsoft store oyun iadesi [Translation - microsoft store game refund]: sipariş numarası [Mod Removed - Personal Information] olan Forza horizon 4 oyunu nu iade etmek istiyorum ve diğer siparişim olan eklenti paketi numarası [Mod Removed - Personal Information] bu...
  3. Oyun [Game]

in XBoX on Consoles
    Oyun [Game]: Oyunumu Konsola koydum ve açıldı sonra da Konsol dan çıkardım ve çizilmişti 1 daha çalışmadı konsol larda ne varki çiziyor suan da Gta 5 çöp oldu 400 tl çöp bana yeni Gta 5 gönderilmesini talep...
  4. Oyun iadesi -[Translation - Game Refund]

in XBoX Games and Apps
    Oyun iadesi -[Translation - Game Refund]: Xbox one kullanicisiyim .yanlışlikla fifa 2019 satın aldım ama oyunu indirmedim. Para Iadesi alabilir miyim? -[Translation - I'm an Xbox one user. I bought the FIFA 2019 with error, but I didn't...
  5. oyun bağlama [Translation - Linking game ]

in XBoX Games and Apps
    oyun bağlama [Translation - Linking game ]: merhaba savaşplanet eski eski oyunumu telefon'umdan windows10'a dayalııyorum. Yeni oyun açma. Eski oyunumu telefona ilişkilendirme yapmanın bir yolu varmıdır? iyi ders. ---------- [Mod...
  6. Xbox App'te normal gözüken pingim Oyun içinde ve Windows 10 Ayarlarında çok yüksek...

in XBoX on Windows
    Xbox App'te normal gözüken pingim Oyun içinde ve Windows 10 Ayarlarında çok yüksek...: Merhaba Xbox App'te normal olan ping değerlerim oyuna girdiğimde ve windows 10 ayarlardan baktığımda çok yüksek gözüküyor çözümü nedir [img] [img] ? Translation: [ Hello when I enter my normal...
  7. oyun hesabı (Mod Translation: Game Account)

in XBoX Games and Apps
    oyun hesabı (Mod Translation: Game Account): oyun hesabıma kayıtlı olan Hotmail.com hesabıma giriş yapamıyorum lütfen yardım (Mod Translation) I can not login to my account Hotmail.com my game account please help...
  8. oyun [Game]

in XBoX on Windows
    oyun [Game]: ben dün bir oyun indirdim 50 gb oldugu için arkadaşıma ben bu oyunu flaşla filan aktarabilirmiyim 2 mizdede oyun var [Translation - I downloaded a game yesterday 50 GB for my friend I can...
  9. oyun [Translation-game]

in XBoX Games and Apps
    oyun [Translation-game]: minecraft isimli oyunum açılmıyor gereğinin yapılmasını rica ederim. [Translation- minecraft my game does not open my request to be made.] 54b269c4-deb5-475c-a996-7fc509a27460
  10. Xbox Mağaza Oyun Fiyatlandırması. | Xbox Store Game Pricing Policy

in XBoX Sales and Promo
    Xbox Mağaza Oyun Fiyatlandırması. | Xbox Store Game Pricing Policy: Merhaba, Xbox mağazada ki, oyun fiyatları gerçek kura oranla biraz farklı. Bunun düzeltilmesi mümkün mü? [Translation-Hello there, In the Xbox store, the game prices are slightly different...