Перебой в работе Xbox live [Mod Translated - Xbox Live outage]

Discus and support Перебой в работе Xbox live [Mod Translated - Xbox Live outage] in XboX Networking Hardware to solve the problem; Перебой в работе Xbox live [Mod Translated - Xbox Live outage] Да, я пытался отключать маршрутизатор. И игру я переустановить не могу. [Mod... Discussion in 'XboX Networking Hardware' started by timofey pavlov, Jul 2, 2019.

1. Перебой в работе Xbox live [Mod Translated - Xbox Live outage]

Да, я пытался отключать маршрутизатор. И игру я переустановить не могу.

[Mod Translated - Yes, I tried to disable the router. And I can't reinstall the game.]

:)

timofey pavlov, Jul 2, 2019
  2. timofey pavlov Win User

Да, я пытался отключать маршрутизатор. И игру я переустановить не могу.

[Mod Translated - Yes, I tried to disable the router. And I can't reinstall the game.]
  3. Radiant Sword X Win User

Hi. Have you tried to unplug and replug your router? See if that works and see if you can reinstall the game.

Привет. Вы пытались отключить и снова подключить маршрутизатор?
    Посмотрите, работает ли это, и посмотрите, сможете ли вы переустановить игру.
  4. choppyseize Win User

You may want to try clearing the MAC address too. To do that just go to your network settings, click advanced network settings, alternate MAC address, select clear, then reset. Your console will restart at that point.
  5. kiiaxb Win User

Новости каталога игр - Часть 36, 13 - 20 июня 2017

Завтра возможны проблемы в работе сервисов Xbox 360, а так же обратной совместимости

20 июня с 11.00 до 13.00 МСК возможны прерывания в работе служб Xbox 360, включая программу обратной совместимости на Xbox One. Прочие службы Xbox One затронуты не будут. В указанный период времени возможны неоднократные отключения от Xbox Live.

Подробнее - по ссылке.
  6. hiddenname#3399 Win User

С вашей учетной записью Майкрософт возникла проблема. Чтобы ее исправить, войдите на сайт account.live.com с помощью браузера.

В настоящее время у них возникают проблемы с Xbox Live в мобильном приложении Minecraft.

[Translation-They are currently having problems with Xbox Live in the Minecraft mobile app.]
Thema:

Loading...
  1. Перебой в работе Xbox live [Mod Translated - Xbox Live outage] - Similar Threads - Перебой работе live

2. Brought Xbox live credit

in XBoX Games and Apps
    Brought Xbox live credit: Don't know if anyone can help, but I purchased a xbox live credit for 2500 vbucks. Got the code through my email and my son entered it on his xbox. It didn't work so he then tried again and now it...
  3. MS Jigsaw and Xbox Live Service

in XBoX on Windows
    MS Jigsaw and Xbox Live Service: How do I fix the following error? I started MS Jigsaw and it went through it's normal initializing and loading and signing into Xbox Live Service. And that is when this error occurred. (I know the...
  4. : Xbox Live

in XboX Networking Hardware
    : Xbox Live: : Xbox Live I try to connect with an Xbox one S and I don't no how do that, where do that? It would be easier to troubleshoot if you can provide the manufactures name of your router, along with...
  5. Help with xbox live gold!! Stuck!!

in XBoX on Consoles
    Help with xbox live gold!! Stuck!!: Hi i purchased xbox live gold membership for xbox 360 but it still not showing on my live account anc i cant play multiplayer games my email, [Mod Removed - PII]....
  6. Batman telltales xbox live gold

in XBoX Games and Apps
    Batman telltales xbox live gold: Bonjour, j'ai un problème pour télécharger le jeu, je suis déj propriétaire de l'épisode 1, du coup je n'arrive pas profiter des autres épisode gratuits. Comment faire pour obtenir l'ensemble ?...
  7. Forgot email and password for xbox live

in XBoX Games and Apps
    Forgot email and password for xbox live: So I'm trying to recover my old Xbox live account for GTA social club, but I only remember my gamertag and don't own a 360 anymore. On top of that, I don't remember the email used, I checked my...
  8. Error when signing into Xbox Live account

in XBoX on Consoles
    Error when signing into Xbox Live account: Hi, I currently am having trouble signing into my Xbox Live account. This is the only account I seem to be having issue with at the moment as my Xbox 1 console is allowing me to sign into my...
  9. Xbox One X не одного видео не нашёл о вертикальной работе консоли. [Mod Translated - Xbox...

in XBoX on Consoles
    Xbox One X не одного видео не нашёл о вертикальной работе консоли. [Mod Translated - Xbox...: Всем доброго время суток! Просмотрел «КУЧУ» видео, но не нашел не одного видео и описания реальной работы консоли в ВЕ ТИКАЛЬНОМ положении! Microsoft пишет, что ставить можно но о Blu- ray не...
  10. Произошла временная неполадки в работе службы. ...

in XBoX on Consoles
    Произошла временная неполадки в работе службы. ...: Всем доброго дня. Такая же проблема невозможно сделать вход в свой аккаунт на консоли. Однако вхожу в свою учетную запись майкрософт на компе,без проблем. пробовал удалить и восстановить аккаунт,...