Подписка Xbox Live GOLD[Xbox Live GOLD Subscription]

Discus and support Подписка Xbox Live GOLD[Xbox Live GOLD Subscription] in XBoX Games and Apps to solve the problem; Я отменил подписку, потому что она продлилась автоматически . Я ее отменил , но средства мне на карту не вернули , что делать? [Translation - I... Discussion in 'XBoX Games and Apps' started by Kilchik, May 15, 2019 at 8:52 AM.

1. Kilchik
    Kilchik Guest

Я отменил подписку, потому что она продлилась автоматически . Я ее отменил , но средства мне на карту не вернули , что делать?

[Translation - I canceled my subscription because it was automatically renewed. I canceled it, but the money was not returned to my card, what should I do?]

:)

2. GreasyHippo7423 Win User

Problem with gold

This account is associated with my microsoft acc. When i go to subscriptions page this acc - i see next information:

Подписка Золотой статус Xbox Live Gold Срок действия истекает: 10.01.2016

In english:

Subscription Gold status xBox live Gold Expiring: 10.01.2016
  3. zanswer Win User

Игра, скаченная бесплатно со статусом gold перестала запускаться

BasedBridge305, то есть на текущий момент подписка Xbox Live Gold активна?
  4. XBF Amber M Win User

Hi Kilchik,

Thanks for keeping us updated with your replies. If you've already logged into your Microsoft account, as your image showed (I removed it to keep your information private.), and you received a message that the money would be returned, then it may still be
    processing as an automatic refund. Normally, it can take a couple of business days for a refund to happen on Microsoft's end.

Once it shows that it is listed as refunded in your account's order history, then the amount has been processed and it would then be up to your financial institution that backed your card to return the funds to your account. For further information regarding
    that time frame, it is recommended that you contact the financial institution directly. Our support article,

Check your Xbox purchase history
    , has a specific section regarding situations where autorenewal has been turned off but you still see a charge.

If you are unsure if the refund is processing from Microsoft, then we would recommend that you
    request a call back from Xbox Support so that they may double check your account for you.

I hope this helps you a bit more.
  5. RomkaZzz Win User

Привет! Ты только отменилл последующее автоматическое продление и подписку. Посмотри в профиле она еще действует а значит и возврата нет. Тебк нужно оформить возврат, посмотри

здесь
    и заполни форму.

----------

[Mod Translation - Hello! You have just canceled the subsequent automatic renewal and subscription.
    Look in the profile, it still works and therefore there is no return.
    Tebk need to issue a refund, look here and fill out the form.]
  6. Alucario Ultra Win User

Hello,

Thank you for using the MS support

You should try Contacting the MS Support. They surely will help you with the Payment issue.
Thema:

Loading...
  1. Подписка Xbox Live GOLD[Xbox Live GOLD Subscription] - Similar Threads - Подписка Live GOLD

2. Не активируется подписка [Translation - Subscription not activated]

in XBoX Games and Apps
    Не активируется подписка [Translation - Subscription not activated]: Добрый день! Не активируется подписка xbox live gold на консоль xbox 360. Выдает ошибку: введенный код не действителен. ------ [Mod Translation - Good day! The xbox live gold subscription to...
  3. Подписка Xbox Live Gold [Translation-Xbox Live Gold subscription]

in XBoX Accessibility
    Подписка Xbox Live Gold [Translation-Xbox Live Gold subscription]: Пчему с начала 2019 года невозможно купить подписку Xbox Live Gold [Translation- Why is it impossible to buy an Xbox Live Gold subscription since the beginning of 2019?] [img]...
  4. подписка xbox live[xbox live subscription]

in XBoX on Consoles
    подписка xbox live[xbox live subscription]: Такой вопрос: есть подписка xbox live и я забыла про ее автопродление, вошла в свою учетную запись т отменила эту подписку , как было написано в статье поддержки, в ней так же указано., что можно...
  5. Подписка (Mod Translation: Subscription )

in XBoX on Consoles
    Подписка (Mod Translation: Subscription ): Купил пробную подписку game pass на14 дней, после этого выставили счет за просрочку. О том что подключено переодическое выставление счетов, я был не в курсе. Подписка была остановлена сразу по...
  6. Игра/подписка (Game/Subscription)

in XBoX Games and Apps
    Игра/подписка (Game/Subscription): Купил xbox one x, месяц назад. С ним шла fallout 76, и месяц подписки на голд статус. После того как месяц прошел, игру стало нельзч запустить. Почему? Просит продлить подписку. Но игра же не...
  7. подписка[subscription]

in XBoX Sales and Promo
    подписка[subscription]: Мы активировала подписку Xbox Live Gold, в этом месяце (в феврале) мы ей не пользовались , но нам был выставлен счет в размере 599,00 рублей. Возможно ли отказаться от этой подписки, неоплачивая,...
  8. Подписка gold и game pass [Translation - Gold and Game Pass subscription]

in XBoX Games and Apps
    Подписка gold и game pass [Translation - Gold and Game Pass subscription]: Здраствуйте можно ли снять подписку если она просрочена на 1 день чтобы не сняли деньги с карты ------ [Mod Translation - Hello, is it possible to withdraw a subscription if it is overdue by 1...
  9. Отмененная по автоматической оплате подписка -автоматически оплатилась два раза подряд!!!!...

in XBoX Games and Apps
    Отмененная по автоматической оплате подписка -автоматически оплатилась два раза подряд!!!!...: Title Translation: [Canceled by Automatic Payment subscription-automatically paid two times in a row!!!! And now 07.02 again] Но сегодня опять сняли деньги за gamepass. Прошу отключить и отменить...
  10. Подписка Xbox live gold -[Translation - Xbox live gold subscription]

in XBoX Games and Apps
    Подписка Xbox live gold -[Translation - Xbox live gold subscription]: Здравствуйте! Вчера я хотел купить подписку live gold. Но у меня возникла проблема. Был выставлен счет, я его оплатил. Затем прошел день, но в истории платежей все еще написано что платеж...