Problem z pobieraniem gry na xbox 360[Problem with downloading the game on xbox 360]

Discus and support Problem z pobieraniem gry na xbox 360[Problem with downloading the game on xbox 360] in XBoX Games and Apps to solve the problem; Witam Zakupiłam Assasin's Creed III lecz nie mogę pobrać jej na xbox 360 , pobieranie zatrzymuje się z komunikatem "Nie można pobrać Assasin's Creed... Discussion in 'XBoX Games and Apps' started by PaulaSigma, May 16, 2019.

1. PaulaSigma
    PaulaSigma Guest

Problem z pobieraniem gry na xbox 360[Problem with downloading the game on xbox 360]

Witam

Zakupiłam Assasin's Creed III lecz nie mogę pobrać jej na xbox 360 , pobieranie zatrzymuje się z komunikatem "Nie można pobrać Assasin's Creed III". Próbowałam zalecane sposoby takie jak np. usuwanie pamięci podręcznej itp. i nie pomaga . Może miał
    ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać ?

Z góry dzięki za zainteresowanie i wszystkie rady Problem z pobieraniem gry na xbox 360[Problem with downloading the game on xbox 360] :D

[Translation - Hello I bought Assasin's Creed III but I can not download it on xbox 360, the download stops with the message "Can not download Assasin's Creed III". I tried the recommended ways such as deleting the cache etc. and it does not
    help. Maybe someone had a similar problem and knows how to solve it? Thanks in advance for your interest and all the advice: D]

:)

PaulaSigma, May 16, 2019
  2. Radiant Sword X Win User

Hi. Have you tried to reset it? If this is for the Xbox One version, then it may not be possible.

Cześć. Czy próbowałeś go zresetować?
    Jeśli jest to wersja Xbox One, to może nie być możliwe.
  3. XBF Ezra G Win User

Problem z pobraniem gry / problem with downloading a game.

Hi Mat!

Thanks for reaching out, for issues with downloads and installations I recommend hard resetting your console by using the following steps:

1. Hold the power button down (on the console) for 10 seconds while the console is on
    2. After 10 seconds release the power button
    3. Press the power button as normal to power the console back on

If this persist please check out the following article:
    Troubleshoot game or app installation problems on Xbox One
    for more information.

I hope this helps out, thanks again!
  4. XBF Jeremy Z Win User

5. Matju1337 Win User

Hi Mat!

Thanks for reaching out, for issues with downloads and installations I recommend hard resetting your console by using the following steps:

1. Hold the power button down (on the console) for 10 seconds while the console is on
    2. After 10 seconds release the power button
    3. Press the power button as normal to power the console back on

If this persist please check out the following article:
    Troubleshoot game or app installation problems on Xbox One
    for more information.

I hope this helps out, thanks again!
    Oh, sorry i forgot to tell that im on PC.
  6. GrzegorzBak Win User

Dance Central 3 oraz problem z importem utworow z Dance Central 2

po pierwsze: Uwaga Importowanie zawartości z gry Dance Central lub Dance Central 2 jest płatne. Ponadto musisz mieć token importu dołączony do wcześniejszej wersji gry.

po drugie: Wprowadź 25-cyfrowy kod wydrukowany na tylnej okładce podręcznika do gry Dance Central 2.

Uwaga Pomiń ten krok, jeśli gra Dance Central 2 została pobrana z usługi Gry na żądanie.

po trzecie musisz kupić Dance Central Export Pack, którą to możliwość powinieneś mieć właśnie podczas procesu importu piosenek. co jest napisane na Twoim kodzie który masz przy DC3?
Thema:

Loading...
  1. Problem z pobieraniem gry na xbox 360[Problem with downloading the game on xbox 360] - Similar Threads - Problem pobieraniem gry

2. Problema con la app Explorador de Archivos [Translation - Problem with app File explorer]

in XBoX Games and Apps
    Problema con la app Explorador de Archivos [Translation - Problem with app File explorer]: Después de la más reciente actualización, la app desapareció completamente, no está ni siquiera en la sección de Listo para instalar (como Internet Edge). Solia guardar muchos videos personales...
  3. Probleme lors du lancement du jeu Fortnite avec message erreur suivant:[Trouble launching...

in XBoX Games and Apps
    Probleme lors du lancement du jeu Fortnite avec message erreur suivant:[Trouble launching...: Lorsque je lance le jeux Fortnite et que j’appuie sur « appuyer pour commencer » j’attend quelque Seconde et le message suivant s’affiche : « Erreur de réseau lors de la vérification des...
  4. Grandes problemas em tentar atualizar-Código: 0x80073D02[Big problems trying to...

in XBoX Games and Apps
    Grandes problemas em tentar atualizar-Código: 0x80073D02[Big problems trying to...: Boa tarde! Estou com problemas em instalar um jogo, mas não sei como resolver, acredito que exista uma solução relativamente simples, mas não quero arriscar ainda mais. Há um tempo atrás que...
  5. problemas con el microfono [Translate] Problems with the microphone

in XBoX on Consoles
    problemas con el microfono [Translate] Problems with the microphone: hola gente tengo un problema con mis mando o no se si sean ellos pero no me detecta el microfono de mis audifonos pense que eran mis audifonos y compre otros mas sencillos y no aun asi no alguien...
  6. Problem Adaptator xbox one for pc

in XBoX on Windows
    Problem Adaptator xbox one for pc: hi ! can you help me ? and tell me more about the adaptator xbox one for windows 10 ? my adaptator is installed but when i push the button to connect the controller, nothing happened, no...
  7. Friend invitation Problem GOW 3

in XBoX Games and Apps
    Friend invitation Problem GOW 3: Hello im having trouble when i try to invite my son into a game online (gears of war 3), i have a xbox one console with my account () and the game (Downloaded), he has a xbox one console with his...
  8. Problemi halo wars 2 Ultimate edition [Translate] Problems with halo wars 2 Ultimate edition

in XBoX Games and Apps
    Problemi halo wars 2 Ultimate edition [Translate] Problems with halo wars 2 Ultimate edition: Ciao Ragazzi, ho comprato halo Wars 2 Ultimate edition, compreso di codice per il season pass e halo wars 1, ma inserendo il codice mi è stato sbloccatp solo kisano e il dowload del primo halo...
  9. Xbox One S Crash Problem

in XBoX on Consoles
    Xbox One S Crash Problem: This sounds like it might be an actual problem with your console. I recommend getting in touch with support. https://support.xbox.com/en-GB/contact-us?ccf-error=1 It has not yet started randomly...
  10. Kod: 801540A9 Problem z Pobieraniem Profili

in XBoX on Consoles
    Kod: 801540A9 Problem z Pobieraniem Profili: Mam konto Xbox Live i Xbox 360 [Zmieniłem tag gracz na laptopie Z systemem systemu Windows 10] I Chce Pobrać z powrotem profil [tag KIEDY zmieniłem, na konsoli chciałem SIĘ zalogować na Xbox 360...