Тег игрока [Mod Translation-Player tag]

Discus and support Тег игрока [Mod Translation-Player tag] in XBoX Accessibility to solve the problem; Я случайно сменила ник игрока. Можно ли вернуть старый тег игрока бесплатно? [Mod Translation-I accidentally changed the player’s nickname. Can I... Discussion in 'XBoX Accessibility' started by КристинаПрижигодская, Sep 10, 2019.

1. Тег игрока [Mod Translation-Player tag]

Я случайно сменила ник игрока. Можно ли вернуть старый тег игрока бесплатно?

[Mod Translation-I accidentally changed the player’s nickname.
    Can I return the old player tag for free?]

:)

КристинаПрижигодская, Sep 10, 2019
  2. XBF Diego M Win User

Hi There!

Thank you for posting on the Xbox forums. Unfortunately, if you accidentally changed your Xbox Live gamertag recently then you will need to pay the cost of a gamertag change.

There was a big update to how gamertags work not too long ago and a free gamertag change was offered at that time by going to the following link: http://social.xbox.com/changegamertag

Try the link first to see if you can update your gamertag using the new system.
  3. BloodMonk40rus Win User

Тег [Tag]

Изменение Тега игрока Выполнено

[Edit - Translation] -

Change Player Tag Completed
  4. onyxishere Win User

не удается купить игру

Жаль услышать, что у Вас есть вопросы, загрузки игры. Какой регион (страна) в тег игрока установить и какие области вы физически жить?

Translation:

Sorry to hear that you're having issues downloading the game. Which region (country) is your gamertag set for and which region do you physically live in?
  5. BloodMonk40rus Win User

Тег [Tag]

Удалил заново вошел Тег не изменился.

[Translation-

Deleted again entered Tag has not changed.]
  6. Onyx Is Here Win User

Не могу сменить тег игрока Xbox. [Mod Translation-Can't change Xbox player tag.]

When you change your gamertag it can take a few days for it to show across all services. If it hasn't changed everywhere within 4 days then contact support for more help
    https://support.xbox.com/contact-us
Thema:

Loading...
  1. Тег игрока [Mod Translation-Player tag] - Similar Threads - Тег игрока Mod

2. Problemy z Grą Forza Horizon 4 [Mod Translation-Problems with Forza Horizon 4]

in XBoX on Windows
    Problemy z Grą Forza Horizon 4 [Mod Translation-Problems with Forza Horizon 4]: Grę instaluję już 3 raz. Raz gra pobrała tylko 60 gb i podczas uruchamiania pokazywała, że nie ma wystarczającej ilości plików więc ją odinstalowałem. Za drugim razem pobrałem grę uruchomiłem ją...
  3. achat [Mod Translation-purchase]

in XBoX on Consoles
    achat [Mod Translation-purchase]: je ne reconnais pas l'achat prélevé sur mon compte bancaire,ce 9/12/2019;il n'apparaît d'ailleurs pas sur mon compte Microsoft,24.99 euros.veuillez régulariser cet incident et veiller ce que ça ne...
  4. No se ha podido conectar a este mundo Minecraft bedrock ps4 [Mod Translation - Unable to...

in XBoX Accessibility
    No se ha podido conectar a este mundo Minecraft bedrock ps4 [Mod Translation - Unable to...: Hola a a todos! Despues de la actualizacion de minecraft bedrock para ps4 del dia 10/12/19,no he podido jugar en mundos multijugador con mis amigos, cuando ellos intentan unirse, aparece la...
  5. "Tentamos conectar você à sua conta da microsoft, mas algo deu errado." [Mod Translation -...

in XBoX Games and Apps
    "Tentamos conectar você à sua conta da microsoft, mas algo deu errado." [Mod Translation -...: Recentemente meu Minecraft de Playstation 4 atualizou para a versão bedrock, e então eu entrei no jogo e queria conectá-lo minha conta da Microsoft, inicialmente tudo ocorreu muito bem, mas após...
  6. Xbox support number [mod removed]

in XBoX Games and Apps
    Xbox support number [mod removed]: Dear team we tried to call on your official number 1800-469-9269 but unable to reached human assistance...after a long frustation i search another number [mod removed] as i have an issue in...
  7. Не могу сменить тег игрока Xbox. [Mod Translation-Can't change Xbox player tag.]

in XBoX on Windows
    Не могу сменить тег игрока Xbox. [Mod Translation-Can't change Xbox player tag.]: Установил приложение Xbox (Beta) для Windows 10, система выдала мне тег игрока вида Player60006. После этого через меню настроек приложение Xbox (Beta) я воспользовался функцией изменения тега...
  8. Тэг игрока [Player Tag]

in XBoX Games and Apps
    Тэг игрока [Player Tag]: Я не менял тэг игрока, но Microsoft пишет, что я его поменял бесплатно и теперь нужно заплатить, чтобы поменять его снова (я не знаю, как это сделать). Из-за чего это может произойти? ( Мой ник...
  9. Тег [Translation-Tag]

in XBoX on Consoles
    Тег [Translation-Tag]: Доброе время суток купил смену Тега в истории написано что выполнено а тег не сменился! Как долго ждать?...
  10. Тег [Tag]

in XBoX Sales and Promo
    Тег [Tag]: Оплатил смену Тега! Но он не сменился! Как долго ждать [Translate - Paid for the Tag change! But he has not changed! How long should I wait] 07b5fee4-4f83-4948-9f59-527582e4c7b5