Тег игрока [Mod Translation-Player tag]

Discus and support Тег игрока [Mod Translation-Player tag] in XBoX Accessibility to solve the problem; Я случайно сменила ник игрока. Можно ли вернуть старый тег игрока бесплатно? [Mod Translation-I accidentally changed the player’s nickname. Can I... Discussion in 'XBoX Accessibility' started by КристинаПрижигодская, Sep 10, 2019.

1. Тег игрока [Mod Translation-Player tag]

Я случайно сменила ник игрока. Можно ли вернуть старый тег игрока бесплатно?

[Mod Translation-I accidentally changed the player’s nickname.
    Can I return the old player tag for free?]

:)

КристинаПрижигодская, Sep 10, 2019
  2. XBF Diego M Win User

Hi There!

Thank you for posting on the Xbox forums. Unfortunately, if you accidentally changed your Xbox Live gamertag recently then you will need to pay the cost of a gamertag change.

There was a big update to how gamertags work not too long ago and a free gamertag change was offered at that time by going to the following link: http://social.xbox.com/changegamertag

Try the link first to see if you can update your gamertag using the new system.
  3. BloodMonk40rus Win User

Тег [Tag]

Изменение Тега игрока Выполнено

[Edit - Translation] -

Change Player Tag Completed
  4. onyxishere Win User

не удается купить игру

Жаль услышать, что у Вас есть вопросы, загрузки игры. Какой регион (страна) в тег игрока установить и какие области вы физически жить?

Translation:

Sorry to hear that you're having issues downloading the game. Which region (country) is your gamertag set for and which region do you physically live in?
  5. BloodMonk40rus Win User

Тег [Tag]

Удалил заново вошел Тег не изменился.

[Translation-

Deleted again entered Tag has not changed.]
  6. XBF Brad A Win User

Тег [Translation-Tag]

Hello Monk,

Thanks for coming to the forums. Try to power cycle the
    console and see if it helps. If not you may want to remove and add
    the profile
    back on the console.

Hope this helps.

Thanks,

Brad
Thema:

Loading...
  1. Тег игрока [Mod Translation-Player tag] - Similar Threads - Тег игрока Mod

2. Forza Horizon 4 no inicia [Mod Translation - Forza Horizon 4 does not start]

in XBoX Games and Apps
    Forza Horizon 4 no inicia [Mod Translation - Forza Horizon 4 does not start]: Buenas, tengo la xbox one S y el forza horizon 4 en versión descargable, lo que me sucede es que al iniciarlo se abre y justo al instante se cierra. Me sale el siguiente mensaje en el menú de "Mi...
  3. juego [Mod Translation - Game]

in XBoX Games and Apps
    juego [Mod Translation - Game]: como actualizo el juego dragon manis legrnds, me mande a microsof story y no me deja descargar [Mod Translation - How do I update the dragon mania legends game, send me a Microsoft store and...
  4. Problema con facturación [Mod Translation - Billing problem]

in XBoX on Consoles
    Problema con facturación [Mod Translation - Billing problem]: "Se rechazó la opción de pago en una suscripción existente y está bloqueando está compra" es me pone la xbox cuando intento comprar otra vez el gold. Lo que pasa es que pone se ha rechazado la...
  5. Xbox onde 8015190E [Mod Translation - Xbox where 8015190E]

in XBoX on Consoles
    Xbox onde 8015190E [Mod Translation - Xbox where 8015190E]: Eu não consigo conectar na live do 360 pelo meu xbox one, mesmo minha live do one estar 100%, fica dando o erro 8015190E toda vez q eu tento conectar. C alguém puder ajudar agradeço. [Mod...
  6. Покупка игры в microsoft store [Mod Translation-Buying a game at the microsoft store]

in XBoX Games and Apps
    Покупка игры в microsoft store [Mod Translation-Buying a game at the microsoft store]: Сегодня хотел купить Red Dead Redemption 2. В способе оплаты выбрал оплата по карте + остаток со счета microsoft. Произошла ошибка со списание средств со счета microsoft, однако деньги с карты...
  7. Alguém alterou minha gamertag sem minha permissão [Mod Translation - Someone changed my...

in XBoX Accessibility
    Alguém alterou minha gamertag sem minha permissão [Mod Translation - Someone changed my...: A alguns meses parei de jogar no xbox one e quando voltei minha gamertag tinha sido alterada mas não por min gostaria de saber se posso solicitar que minha gamertag seja alterada para minha antiga...
  8. Тэг игрока [Player Tag]

in XBoX Games and Apps
    Тэг игрока [Player Tag]: Я не менял тэг игрока, но Microsoft пишет, что я его поменял бесплатно и теперь нужно заплатить, чтобы поменять его снова (я не знаю, как это сделать). Из-за чего это может произойти? ( Мой ник...
  9. Тег [Translation-Tag]

in XBoX on Consoles
    Тег [Translation-Tag]: Доброе время суток купил смену Тега в истории написано что выполнено а тег не сменился! Как долго ждать?...
  10. Тег [Tag]

in XBoX Sales and Promo
    Тег [Tag]: Оплатил смену Тега! Но он не сменился! Как долго ждать [Translate - Paid for the Tag change! But he has not changed! How long should I wait] 07b5fee4-4f83-4948-9f59-527582e4c7b5