Востановление аккаунта [Translation - Account recovery]

Discus and support Востановление аккаунта [Translation - Account recovery] in XBoX on Consoles to solve the problem; Здравствуйте,помогите решить проблему,у меня есть старый аккаунт,я знаю от него только outtlok и номер,номер 50 на 50)и помню ник,я пытался... Discussion in 'XBoX on Consoles' started by ComicPaladin92, May 16, 2019.

1. Востановление аккаунта [Translation - Account recovery]

Здравствуйте,помогите решить проблему,у меня есть старый аккаунт,я знаю от него только outtlok и номер,номер 50 на 50)и помню ник,я пытался восстановить но не прлучается,помогите решить вопрос пожалуйста

-------------

[Mod Translation - Hello, help solve the problem, I have an old account, I only know outtlok and the number, number 50 by 50) and I remember the nickname, I tried to recover but did not receive, help solve the issue please]

:)

ComicPaladin92, May 16, 2019
  2. XBF Amber M Win User

Hi Comic,

Thanks for reaching out to us in the forums for this issue. If you'd like to recover your old account, then you may use our

Lost Account Solution
    to help you do so. It will take you through the steps to attempt to get back into your account.

Give this a try and let us know the results.

I hope that this helps out!
  3. XBF Javier R Win User

Восстановление аккаунта (Account recovery)

Hello there,

We understand that you're experiencing an issue concerning an inability to sign into your Microsoft account.

Please attempt to use our when you can't sign in to your Microsoft account support article for reference about ways
    that you can get back into your account.

Try this for us and then let us know if this helps.

Best wishes!
  4. XBF Amber M Win User

Перенос аккаунта [Translation - Account Transfer]

Hi MR MaRmOK!

Thanks for reaching out to us. If you'd like to move your profile for GTA from a console onto a PC (I am assuming you mean to move it to the Xbox App on your PC based on your query.), you would simply need to sign in with the same profile credentials (email
    address & password) as you do the console. Your Microsoft/Xbox account will already have all the progress that you've made and your game entitlements via the cloud. I'm including our support article,

How to sign in to the Xbox app on Windows 10
    , for a more detailed explanation and for step by step instructions on how to do so.

I hope this helps out and please let us know the results!
  5. CHiPs44 Win User

Link to an orphaned Xbox Live account since the corresponding Microsoft account has been deleted ?

Trough the Account Recovery Tool, the answer is nope : "this Microsoft account does not exist" (freely translated from french).
  6. RomkaZzz Win User

Активация кода [Code activation ]

Привет! А какие коды на игры или подписки? Возможно проблема с регионом аккаунта. Попробуйте активировать код на сайте
    reedem.microsoft.com

-----------

[Mod Translation - Hello! And what are the codes for games or subscriptions?
    Perhaps a problem with the region of the account.
    Try to activate the code on the site reedem.microsoft.com]
Thema:

Loading...
  1. Востановление аккаунта [Translation - Account recovery] - Similar Threads - Востановление аккаунта Translation

2. Não consigo baixar de graça com gold o Castlevania LoS [Translation - I can't download for...

in XBoX Games and Apps
    Não consigo baixar de graça com gold o Castlevania LoS [Translation - I can't download for...: Eu não estou conseguindo baixar, não aparece opção pra baixar de graça, só de comprar. Na página do gold aparece que ele tá de graça mas quando clico nele ou vou no meu Xbox não tem opção de...
  3. Xbox Game Pass üyeliğimi iptal etmeyi unuttum.[Translation-I forgot to cancel my Xbox Game...

in XBoX Games and Apps
    Xbox Game Pass üyeliğimi iptal etmeyi unuttum.[Translation-I forgot to cancel my Xbox Game...: 4 gün önce faturalandırılmış gözüküyor ama hesapta hiç bişey yapmadım 177tl ödenmemiş gözüküyor iptal de edemiyorum yalvarırım yardım edin ödeyemem eğer ödemezsem ne olur? [Translation-It looks...
  4. обнуление аккаунта в xbox [Translation - account reset in xbox]

in XBoX Games and Apps
    обнуление аккаунта в xbox [Translation - account reset in xbox]: Добрый день сегодня решил переустановить windows и после того как установил forza horizon 4 зашел в нее, и почему то отображается совсем другое имя и нету ничего что было до этого, хотя все данные...
  5. Восстановление аккаунта (Account recovery)

in XBoX on Consoles
    Восстановление аккаунта (Account recovery): Здравствуйте! У меня есть разегистрированных 4 аккаунта, от которых я к сожалению забыл тег или имя. С помощью номера (Mod Removed - See guidelines) я смог их найти, только почти полностью скрытой...
  6. Пополнение аккаунта картой оплаты [Translation-Recharge your account with a payment card]

in XBoX Sales and Promo
    Пополнение аккаунта картой оплаты [Translation-Recharge your account with a payment card]: Добрый день, в 2017 году мной было куплено несколько карт оплаты аккаунта xbox live на 1000р. Потом я о них забыл, сейчас попробовал ими воспользоваться и мне выдается ошибка:...
  7. Перенос аккаунта [Translation - Account Transfer]

in XBoX Games and Apps
    Перенос аккаунта [Translation - Account Transfer]: Здравствуйте. Скажите а могу ли я перенесли персонпжа с ГТА на xbox на ПК. ------ [Mod Translation - Hello. Tell me if I could transfer the persona from the GTA to the xbox on the PC.]...
  8. Доступ к играм с другого аккаунта [Translation - Access games from ...

in XBoX Games and Apps
    Доступ к играм с другого аккаунта [Translation - Access games from ...: Купил б.у консоль xbox one. При первом запуске оффлайн, обнаружил, что на аккаунте предыдущего хозяина есть пару интересных мне игр, которые установлены на консоли и вполне себе успешно...
  9. Взлом аккаунта,вместе с электронной почтой ...

in XBoX Accessibility
    Взлом аккаунта,вместе с электронной почтой ...: Что делать если мою учетную запись майкрософт взломали вместе электроной почтой к которой она была привязана.когда пытаюсь востановить аккаунт,отвечая на вопросы,заполняю все правильно,но...
  10. Исчез номер телефона из аккаунта и смс с приставки ...

in XBoX on Consoles
    Исчез номер телефона из аккаунта и смс с приставки ...: Не могу зайти в аккаунт на xbox - выбираю метод подтверждени смс - смс не приходит, но последние цифры номера правильно показывает. Зашел через подтверждение по электронной почте. Далее в...