Wymiana dysku wewnętrznego[Translation-Internal disk replacement]

Discus and support Wymiana dysku wewnętrznego[Translation-Internal disk replacement] in XBoX Accessibility to solve the problem; Mam pytanie co do wymiany dysku wewnętrznego HDD na SSD w konsoli Xbox one s. Czy da się wykonać taką operacje oraz jeżeli tak, to jakie dyski są... Discussion in 'XBoX Accessibility' started by Bartosz Jędrzejczyk, Apr 18, 2020.

1. Wymiana dysku wewnętrznego[Translation-Internal disk replacement]

Mam pytanie co do wymiany dysku wewnętrznego HDD na SSD w konsoli Xbox one s. Czy da się wykonać taką operacje oraz jeżeli tak, to jakie dyski są kompatybilne?

[Translation-I have a question about replacing the HDD on an SSD on Xbox one s. Is it possible to do such operations and if so, what drives are compatible?]

:)

Bartosz Jędrzejczyk, Apr 18, 2020
  2. XBF Brad A Win User

Hello Bartos,

Thanks for reaching out to the forums. We understand you are looking to get a repair. You can go to

device support
    to set a repair up. You can register console, check warranty and set the repair up through the website.

Thanks,

Brad
  3. XBF Crystal P Win User

Wymiana dysku [Replacing the drive]

Hi there Paradoxy77,

Thanks for reaching out here in Xbox forums. I understand there is a question on replacing hardware in the Xbox Console.

Xbox Forum Guidelines

• 22) Please do not discuss or post links to any topic that could violate the Terms Of Use. Including any threads or posts regarding modifying the way your Xbox operates such 'modding' and/or 'chipping' your Xbox or otherwise altering the way
      it is intended to operate. This includes ANY discussion of self-repair. Please only suggest official support procedures as noted on official support pages on Xbox.com.

If you have a suggestion, I recommend visiting the
    Xbox Ideas website
    to help submit your suggestion.
    Thank you for letting us know about the issue.
    We'll be locking the thread.
    If you ever require any help with any other Xbox issues please feel free to come back to the Xbox Forums for further assistance.

Thank you and have a great day.
  4. paradoxy77 Win User

Trochę to dziwne. Na oficjalnej stronie sony jest opisany sposób wymiany dysku, a tutaj można dostać bana ?

[Translation - A little strange. On the official website of Sony is described how to replace the disk, and here you can get a ban? ]
  5. Njal the Blue Win User

Nie wiem, jak konsola modyfikacja przerywa Kodeks postępowania i ryzykuje banem konsoli. Dlatego nie można się o tym opowiadać na forum.

[Translation - I do not know how the console modification interrupts code of conduct and risks the console ban. Therefore, you can not talk about it on the forum.]
  6. Njal the Blue Win User

Dyskusje na temat modyfikacji konsol są sprzeczne z zasadami forum.

[Translation - Discussions on modifying consoles are contrary to the rules of the Forum.]
Thema:

Loading...
  1. Wymiana dysku wewnętrznego[Translation-Internal disk replacement] - Similar Threads - Wymiana dysku wewnętrznego

2. Granie z dysku zewnętrznego[Translation-Playing from an external drive]

in XBoX Games and Apps
    Granie z dysku zewnętrznego[Translation-Playing from an external drive]: Witam, zakupiłem game pass. NIestety gry zgrane na dysk zewnętrzny nie działają. Po sekundzie wyłączają sie bez żadnego komunikatu. Kiedy zgrywam je na dysk wewnętrzny komputera problem znika....
  3. Xbox one Zwrot pieniędzy lub wymiana. -[Translation - Xbox one money back or replacement.]

in XBoX Games and Apps
    Xbox one Zwrot pieniędzy lub wymiana. -[Translation - Xbox one money back or replacement.]: Witam, gram na konsoli xbox one i zakupiłem grę dark souls 1 niestety gra należy do tych cięższych i chciałbym poprosić o zwrot pieniędzy. Jedną grę już zwróciłem ale jeśli jest taka opcja to po...
  4. Wymiana dysku [Replacing the drive]

in XBoX Accessibility
    Wymiana dysku [Replacing the drive]: Witam, Jestem posiadaczem Xbox One X. Chciałbym wymienić dysk na ssd. Jak taka wymiana ma się do gwarancji oraz jak wygląda proces przenoszenia systemu na nowy nośnik. Czy Xbox zamierza ułatwić...