Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360...

Discus and support Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360... in XBoX Accessibility to solve the problem; Witajcie! Zakupiłem ostatnio na portalu aukcyjnym używanego Xboxa 360. Na początku przywróciłem go do ustawień fabrycznych, następnie uruchomiłem... Discussion in 'XBoX Accessibility' started by DamianKajzer, Sep 19, 2019.

1. DamianKajzer
    DamianKajzer Guest

Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360...

Witajcie!

Zakupiłem ostatnio na portalu aukcyjnym używanego Xboxa 360. Na początku przywróciłem go do ustawień fabrycznych, następnie uruchomiłem wstępną konfigurację, w trakcie której zaimportowałem swój profil (używam go również na XOne X). Wszystko poszło bez problemów.

Zastanawia mnie jednak fakt dlaczego na koncie Microsoft w zakładce Urządzenia nie widzę X'a 360, mimo że przecież użyłem tego konta do zalogowania się na konsoli? Są tam dwa laptopy, XOne X, a X'a 360 brak. Czy to normalne? Dodam tylko że gdy próbuję dodać
    konsolę ręcznie, system odsyła mnie do logowania się z poziomu konsoli, co już na samym początku zrobiłem.

Dzięki za info!

[Mod Translation-Welcome!

I recently bought a used Xbox 360 on the auction portal. At the beginning I restored it to factory settings, then I started the initial configuration, during which I imported my profile (I also use it on XOne X).
    Everything went without problems.

I wonder, however, why on the Microsoft account in the Devices tab I don't see X 360, even though I used this account to log in to the console?
    There are two laptops there, XOne X and X'a 360 missing.
    Is it normal? I will only add that when I try to add the console manually, the system sends me to log in from the console, which I did at the very beginning.

Thanks for the info!]

:)

DamianKajzer, Sep 19, 2019
  2. blueamcat Win User

Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360 invisible on my devices on the Microsoft account]

Do you mean it isn't showing up on the website under your devices? The Xbox 360 has to be manually registered on your device profile if I remember right. It's not an automatic process. :)
  3. SZYMONIX Win User

Ps4 minecraft

Prawda ale może nie masz nicku na koncie Microsoft i dla tego to się dzieję ��😀

[Mod Translation - True, but maybe you don't have a nickname on your Microsoft account and that's why it's happening ��😀]
  4. MartaWysok Win User

anulacja rozliczeń cyklicznych[Translation-cancellation of recurring settlements]

na moim koncie nie ma żadnych subskrybcji. Co miesiąc place 40 zł za konto Microsoft A raz na kilka miesięcy 152 zł. Co jest dziwne nigdzie taka kwota nie widnieje, w jakichkolwiek opłatach na koncie Microsoft. Proszę pomoc mi anulować cykliczne rozliczanie
    bo dla mnie to dość dużo pieniędzy.

[Translation-there are no subscriptions in my account. Every month place 40 zł for microsoft account A once every few months 152 zł. What's strange anywhere is such an amount not shown, in any fees in your Microsoft account. Please help me cancel
    recurring billing because for me it's pretty much money. ]
  5. DarLenGor Win User

Za pomocą mojego konta live i nr kart kredytowej ktoś ukradł mi pieniądze [Translate] Using my live account and no credit card number someone stole my money

A jak się mogę dowiedzieć co zostało kupione?lub na którą konsolę?jaka gra lub usługa?w historii konta xbox nie mam historii. Widać tylko na koncie bankowym?jesli ktoś kupił moją kartą to chyba da się sprawdzić kto jest na niej zalogowany

[Translate by Mod]

And how can I find out what was purchased? or on which console? What game or service? I have no history in my Xbox account history. You Can see only the bank account? If someone bought my card is probably possible to check who is logged on it
  6. AiltonAlves Cordeiro Win User

Retrocomtibilidade (Retro-Compatibility)

Eu tenho que salvar na na nuvem no xbox 360 ??

[Translation-

Do I have to save on the cloud in xbox 360 ??]
Thema:

Loading...
  1. Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360... - Similar Threads - 360 niewidoczny moich

2. Xbox 360 games not working

in XBoX Games and Apps
    Xbox 360 games not working: I had a problem with black ops 2 not working on my xbox one s.Here is something i tried and now black ops 2 works. Here is what i did. I put a normal dvd not a blue ray into the xbox and let it...
  3. my xbox 360 frozen

in XBoX on Consoles
    my xbox 360 frozen: how do I unfreeze the "update required" page on my tv screen as I am trying to hook up my xbox 360? I don't want to connect to xbox live. f1056de6-8363-4b65-a682-32fce2b82ae3
  4. 360 console, 360 games with gold.

in XBoX Games and Apps
    360 console, 360 games with gold.: so i just downloaded one of the free 360 games with gold. A message popped up and said to insert a 360 hard drive? Um, this is a 360? Im not sure what is going on. I can play games on disk on...
  5. Halo 3 special edition 360

in XBoX on Consoles
    Halo 3 special edition 360: Hi everyone, I recently bought a used halo 3 edition xbox 360. When I put a game in the system starts to read it then goes to a black screen and kicks me back to the dashboard. Also when I go to...
  6. error code 8C15000C xbox 360 RU Region

in XBoX Games and Apps
    error code 8C15000C xbox 360 RU Region: Hello! The error code "8C15000C" comes every time I switch to the choice of a game, I also cannot download and watch an already purchased game, there are no problems with the applications, the...
  7. Not able to find dlc's from xbox 360 on a backwards compatable game on my xbox1

in XBoX Games and Apps
    Not able to find dlc's from xbox 360 on a backwards compatable game on my xbox1: My son plays fallout on his xbox, previously on his 360 and now wants to play it on his xbox1 which the game is backwards compatible on. the problem is he is unable to get his xbox1 to find the...
  8. Is it possible to wirelessly system link a xbox one s and a 360 e

in XBoX on Consoles
    Is it possible to wirelessly system link a xbox one s and a 360 e: I'm trying to find a way to system link a Xbox One S and Xbox 360 E without any wires or having to move either console [One is in the living room the other is in a upstairs bedroom]...
  9. Can you install Xbox 360 games that are delisted after your Xbox 360 was reset?

in XBoX Games and Apps
    Can you install Xbox 360 games that are delisted after your Xbox 360 was reset?: So basically, I used to have Castleminer Z on my Xbox. Thing is, one time someone factory reset my Xbox, as a "little prank". I've really been interested in Castleminer Z lately, but I don't know...
  10. Logging in onto Xbox 360

in XBoX on Consoles
    Logging in onto Xbox 360: Trying to download my account on the xbox 360 menu when i put my password in it says it has to be within the 6 to 16 letters when i have legit signed into my account now to send this but on xbox...