Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360...

Discus and support Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360... in XBoX Accessibility to solve the problem; Witajcie! Zakupiłem ostatnio na portalu aukcyjnym używanego Xboxa 360. Na początku przywróciłem go do ustawień fabrycznych, następnie uruchomiłem... Discussion in 'XBoX Accessibility' started by DamianKajzer, Sep 19, 2019.

1. DamianKajzer
    DamianKajzer Guest

Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360...

Witajcie!

Zakupiłem ostatnio na portalu aukcyjnym używanego Xboxa 360. Na początku przywróciłem go do ustawień fabrycznych, następnie uruchomiłem wstępną konfigurację, w trakcie której zaimportowałem swój profil (używam go również na XOne X). Wszystko poszło bez problemów.

Zastanawia mnie jednak fakt dlaczego na koncie Microsoft w zakładce Urządzenia nie widzę X'a 360, mimo że przecież użyłem tego konta do zalogowania się na konsoli? Są tam dwa laptopy, XOne X, a X'a 360 brak. Czy to normalne? Dodam tylko że gdy próbuję dodać
    konsolę ręcznie, system odsyła mnie do logowania się z poziomu konsoli, co już na samym początku zrobiłem.

Dzięki za info!

[Mod Translation-Welcome!

I recently bought a used Xbox 360 on the auction portal. At the beginning I restored it to factory settings, then I started the initial configuration, during which I imported my profile (I also use it on XOne X).
    Everything went without problems.

I wonder, however, why on the Microsoft account in the Devices tab I don't see X 360, even though I used this account to log in to the console?
    There are two laptops there, XOne X and X'a 360 missing.
    Is it normal? I will only add that when I try to add the console manually, the system sends me to log in from the console, which I did at the very beginning.

Thanks for the info!]

:)

DamianKajzer, Sep 19, 2019
  2. blueamcat Win User

Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360 invisible on my devices on the Microsoft account]

Do you mean it isn't showing up on the website under your devices? The Xbox 360 has to be manually registered on your device profile if I remember right. It's not an automatic process. :)
  3. DarLenGor Win User

Za pomocą mojego konta live i nr kart kredytowej ktoś ukradł mi pieniądze [Translate] Using my live account and no credit card number someone stole my money

A jak się mogę dowiedzieć co zostało kupione?lub na którą konsolę?jaka gra lub usługa?w historii konta xbox nie mam historii. Widać tylko na koncie bankowym?jesli ktoś kupił moją kartą to chyba da się sprawdzić kto jest na niej zalogowany

[Translate by Mod]

And how can I find out what was purchased? or on which console? What game or service? I have no history in my Xbox account history. You Can see only the bank account? If someone bought my card is probably possible to check who is logged on it
  4. AiltonAlves Cordeiro Win User

Retrocomtibilidade (Retro-Compatibility)

Eu tenho que salvar na na nuvem no xbox 360 ??

[Translation-

Do I have to save on the cloud in xbox 360 ??]
  5. AlpheyPL Win User

Minecraft Windows 10 Edition

Tak, gdy kliknąłem odbierz darmową kopię, przekierowało mnie na strone microsoft gdzie na swoim koncie wykorzystałem kod.

[Translation]

Yes, when I clicked receive a free copy, it redirected me to a Microsoft page where I used the code in my account.
  6. RandyAU93 Win User

Xbox 360 Ustawienia Rodzinne [Xbox 360 Family Settings]

This page will explain how you can request that the parental controls password can be removed. If you need it translated,
    sign into this site and search for "Xbox 360 Parental Controls Reset".

Translating to Polish using bing.com/translate:

Na tej stronie wyjaśniono, w jaki sposób można zażądać usunięcia hasła kontroli rodzicielskiej. Jeśli ty potrzebować ono przetłumaczony, znak w ten umiejscowienie i zrewidować pod kątem "Xbox 360 rodzicielski władza badanie ".
Thema:

Loading...
  1. Xbox 360 niewidoczny w moich urządzeniach na koncie Microsoft [Mod Translation-Xbox 360... - Similar Threads - 360 niewidoczny moich

2. Xbox 360 update

in XBoX on Consoles
    Xbox 360 update: I have been trying to download the mandatory update to my 360 for the last hour. It keeps getting 80% done then saying "cant process update" with the error code 448449713800700c000000e. I have...
  3. Why i have much better connection on the xbox 360 than the xbox one with the 2007-2012 call...

in XBoX Games and Apps
    Why i have much better connection on the xbox 360 than the xbox one with the 2007-2012 call...: And why i found much faster a match? I try with wifi and a 1000mbps wired internet In the xbox one almost my all matches laggy live in europe (hungary) 4677ca93-9f41-4eef-ba9b-60948ba40d93
  4. Xbox 360 можно ли воскресить диск [Translate] Xbox 360 can you resurrect the drive

in XBoX on Consoles
    Xbox 360 можно ли воскресить диск [Translate] Xbox 360 can you resurrect the drive: ( усская версия) У меня есть сломанный диск с игрой kinect sports для xbox 360 можно ли востановить его или получить електронную копию? Это был мой любимый диск и нехочется так его потерять (Eng...
  5. Power requirement doubt for XBOX 360

in XBoX on Consoles
    Power requirement doubt for XBOX 360: I have an XBOX 360 bought in the US, in the coming months I’ll move to France so before connect it there, I’d like to know if can I plug it just by using a power plug adapter?; if not, do I have...
  6. XBOX 360 tem luz vermelha continua!!!![XBOX 360 has continuous red light !!!!]

in XBoX on Consoles
    XBOX 360 tem luz vermelha continua!!!![XBOX 360 has continuous red light !!!!]: Hoje eu fui ver meu console, e quando liguei ele apresentou uma luz vermelha continua. eu não sei se é sobreaquecimento. Pode me dizer qual é o problema? Minha versão é "XBOX 360 E"....
  7. Recently moved, cannot access G4G 360 games.

in XBoX Games and Apps
    Recently moved, cannot access G4G 360 games.: I recently moved from the US to Latin America. From everything I was told, not by MS, my games would transfer without the need for a VPN. All my purchased games for all 3 generations play fine, as...
  8. XBOX 360 S Console Model 1439

in XBoX on Consoles
    XBOX 360 S Console Model 1439: I need to replace the RF Board. I have noticed that there are a lot of different boards out there and I can not find an exact match. I know that board makers change how they wire a board...
  9. Xbox 360 gamerscore not showing on Xbox one

in XBoX Games and Apps
    Xbox 360 gamerscore not showing on Xbox one: Hello All, So my wife bought me an xbox one for xmas last year. Ive been playing it on and off over the last year. But when i first got it. I called xbox about my gamerscore and they had no idea...
  10. Game Pass Subscription and XBox 360 Pro

in XBoX on Consoles
    Game Pass Subscription and XBox 360 Pro: I've just bought a Game Pass code for three months and activated it on my account, using the browser on my PC. The subscription added to my account, as seen through the browser. But there's no...