Zwrot niepotrzebnie zakupionych dodatków (Mod Translation: Refund of unpurchased Extras)

Discus and support Zwrot niepotrzebnie zakupionych dodatków (Mod Translation: Refund of unpurchased Extras) in XBoX Sales and Promo to solve the problem; Cześć! Dziś na promocji zakupiłem grę Wiedźmin 3 GOTY. Niestety, nie zorientowałem się, że zawiera ona już wszystkie rozszerzenia i dodatki, więc... Discussion in 'XBoX Sales and Promo' started by Piotr Ogrodowicz, Mar 25, 2019.

1. Zwrot niepotrzebnie zakupionych dodatków (Mod Translation: Refund of unpurchased Extras)

Cześć!

Dziś na promocji zakupiłem grę Wiedźmin 3 GOTY. Niestety, nie zorientowałem się, że zawiera ona już wszystkie rozszerzenia i dodatki, więc kupiłem oddzielnie pakiet dodatków. Czy jest jakaś możliwość otrzymania zwrotu z zakupu?

Niestety, nie mogę zrobić tego automatycznie, ponieważ w historii zamówień nie mam takiej opcji.

Z góry dziękuję! Zwrot niepotrzebnie zakupionych dodatków (Mod Translation: Refund of unpurchased Extras) :)

*Mod Translation*

Hi!

Today, I bought the Witcher 3 GOTY for promotion. Unfortunately, I have not realized that it already contains all extensions and additions, so I bought a package of add-ons separately. Is there any possibility to receive a return on purchase?

Sorry, I can't do this automatically because I don't have an option in my order history.

Thank you In advance! Zwrot niepotrzebnie zakupionych dodatków (Mod Translation: Refund of unpurchased Extras) :)

:)

Piotr Ogrodowicz, Mar 25, 2019
  2. XBF Diego M Win User

Zwrot niepotrzebnie zakupionych dodatków (Mod Translation: Refund of unpurchased Extras)

Hi there,

I wouldn't go with that form if it's not available in your region since the purchase was made in the Polish Microsoft Store so support would be different.

I recommend just getting in contact with Polish customer support and ask them for a refund.

1. Contact us here
    2. Select Xbox One
    3. Select See other options.
    4. Select Payment & Billing
    5. Select show contact options and go to step 4
    6. Select request a callback from support

I hope this helps!
  3. Piotr Ogrodowicz Win User

I've tried that link - I found it somewhere else, but when I try to go there, I got some redirects and it ends up on:

https://support.xbox.com/Error?errorCode=404&path=/en-ww/Error&cv=W0qsdROnfUCaqcaS.0.4

Which says, the page has been moved or it is not available anymore.

Although, when I switch my region from Poland to the United States, the form shows up properly. Should I go with that form even if it's not in my region?
  4. XBF George L Win User

Hello!

Thanks for reaching out to us here on the forums with this situation. I understand you've purchased a full bundle of a game and then purchased the content in pack form separately is that correct? I would recommend you fill out a
    Xbox Refund Request Form and explain the situation to the representative through there. To do so you will need your Order Number for the transaction you can find that here:
    Microsoft Account Order History. Give it a shot and let us know how it goes with a reply.
  5. {Parity} Win User

Zwrot pieniędzy [Translate] Refund

6. XBF Amber M Win User

Zwrot pieniędzy [Translation - Refund]

Hi niemy_960,

Thanks for reaching out to us in the forums with this question. We here on the forums do not have the tools necessary to assist with billing or refund issues, sadly. If you'd like to request a refund for your digitally purchased game, you may use our Xbox
    Refund Request Solution
    to do so.

Give this a try and please let us know the results.

I hope that this helps you out!
Thema:

Loading...
  1. Zwrot niepotrzebnie zakupionych dodatków (Mod Translation: Refund of unpurchased Extras) - Similar Threads - Zwrot niepotrzebnie zakupionych

2. Anulowanie subskrypcji game pass i zwrot pieniędzy[Translation-Cancel your game pass and...

in XBoX Accessibility
    Anulowanie subskrypcji game pass i zwrot pieniędzy[Translation-Cancel your game pass and...: Witam Mam problem, kupiłem game pass i zapomniałem wyłączyć okresowego rozliczenia, dziś 16.11.2019 pobrano mi pieniądze z konta i odnowiono usługę, gdy chcę ją anulować wyskakuje mi że opłata...
  3. Zwrot pieniędzy [Translate] Refund

in XBoX Games and Apps
    Zwrot pieniędzy [Translate] Refund: Mam pytanie czy jest jakaś możliwość na dostanie zwrotu pieniędzy za xbox game pass'a. Kupiłem go 3 miesiące temu, gdy była promocja i zapomniałem wyłączyć przedłużania. Pobrało mi 87 zł. Nie...
  4. Xbox one Zwrot pieniędzy lub wymiana. -[Translation - Xbox one money back or replacement.]

in XBoX Games and Apps
    Xbox one Zwrot pieniędzy lub wymiana. -[Translation - Xbox one money back or replacement.]: Witam, gram na konsoli xbox one i zakupiłem grę dark souls 1 niestety gra należy do tych cięższych i chciałbym poprosić o zwrot pieniędzy. Jedną grę już zwróciłem ale jeśli jest taka opcja to po...
  5. Zwrot pieniędzy [Translation - Refund]

in XBoX Games and Apps
    Zwrot pieniędzy [Translation - Refund]: Witam zakupiłem grę, przegrałem w nią zaledwie 10 minut i około tyle wcześniej została zakupiona, jest możliwość zwrotu gry? Dodam że została zakupiona cyfrowo. ----------- [Mod Translation - Hi...
  6. Zwrot aplikacji po błędnym zakupie [Return an app after a wrong purchase]

in XBoX Games and Apps
    Zwrot aplikacji po błędnym zakupie [Return an app after a wrong purchase]: Czy jest możliwy zwrot pieniędzy za usunięcie aplikacji? Błednie kupiłem minecrafta na xboxa zamiast dla windowsa. [Translation - Is it possible to refund the app? Błednie bought a minecraft for...
  7. Zwrot [Translation - Return]

in XBoX Games and Apps
    Zwrot [Translation - Return]: Witam. Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za grę z microsoft store? Chcąc dzisiaj pobrać grę tzw golda pobrało mi pieniądze z karty mimo że gra jest za darmo a ja posiadam abonament....
  8. Zwrot gry [Translation - Return game]

in XBoX Games and Apps
    Zwrot gry [Translation - Return game]: Chce zwrocic gre na xbox one ----------------------- [Translation - I want to return the game on Xbox One] bec64675-2d25-4f91-bcbf-e46c82f3da05